Güzellik

Bacakları İnce Gösteren İpuçları

İnce ve Uzun Bacaklar İçin Giyim Önerileri

Hepimiz uzun ve alımlı bacaklara sahip olmak isteriz. Ancak gerek genetik faktörler gerekse de yaşam tarzımız nedeni ile hepimizin böyle bir şansı yoktur. Dışarıda, televizyonlarda ya da sosyal medyada görüp, imrendiğiniz seksi bacaklara sahip değilseniz bile; sizlere vereceğimiz ipuçları sayesinde bacaklarınızın daha ince ve uzun görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunun için vücudunuzu tanıyarak ve ne giyeceğinizi bilerek hareket etmelisiniz.

Zayıf gösteren kıyafetler arasından seçim yapmanız hem daha ince bir bele hem de daha uzun ve ince bacaklara sahip olmanız adına büyük bir fırsattır. İlk olarak fazlalıklarınızı gizlemeyi bilmeli ve daha sonra da yapacağınız doğru pantolon ve etek tercihleri sayesinde bacaklarınızı ince göstermelisiniz. Yüksek belli giyim parçalarını tercih ederek de bacak boyunuzun uzun görünmesine olanak tanıyabilirsiniz. Şimdi gelelim bacakları ince gösteren giyim önerilerimize…

Sade ve Koyu Renkler Kullanın

Kıyafet hileleri arasında en fazla kullanılan yöntem; koyu ve tek renk tercihidir. Bu sayede olduğunuzdan daha uzun ve zayıf görüneceksiniz. Özellikle fazlalıklarınızın olduğunu düşünüyorsanız; koyu renkleri mutlaka seçmelisiniz. Kış dönemi içerisinde olduğumuz için; koyu renk tercihi ile birlikte, sezonun modasına da uyum sağlamış olacaksınız. Siyah ve lacivertin yanı sıra; Hâkî yeşili, bordo ve mor gibi renkleri kullanabilirsiniz.

Yüksek Belli Pantolonlar Tercih Edin

Eğer bacak boyunuzun daha uzun görünmesini istiyorsanız; mutlaka yüksek belli pantolonları tercih etmeniz lazım. Aynı zamanda boru paça diye tabir edilen ve bacakları daha uzun gösteren pantolonları da seçebilirsiniz. İspanyol paça pantolonlar da yine bacaklarınızın, dolayısıyla da sizin uzun görünmenize yardımcı olacaktır.

Kısa Elbiseler Giyin

Genelde cesur kadınların tercihi olan kısa boylu elbiseler; bacaklarınızın güzelliğini ortaya çıkarmak ve daha uzun görünmek isteyenlerin de tercih etmeleri gereken elbise tasarımları arasında yer alıyor. Mini boy elbiseleri giyerek, olduğundan daha uzun bacaklara sahipmişsiniz hissi verebilirsiniz. Uzun ve orta boy elbiseler ise; kısa boyunuzu meydana çıkarmaktadır.

Enine Değil, Boyuna Çizgili Kıyafetler

Enine ve boyuna çizgili kıyafetleri tercih ederken de mutlaka vücut tipinizi tanıyarak hareket etmelisiniz. Eğer fazlalıklarınız varsa ve boyunuz kısaysa; enine çizgili tasarımlarından kaçmanız, boyuna çizgileri olan kıyafetleri seçmelisiniz.

Topuklular Olmazsa Olmaz

Uzun görünmek ve giyim hileleri ile boyunu uzatmak isteyen hanımlar; topuklulardan asla vazgeçmemelidirler. Bende kısa boylu bir kadın olarak, günlük kombinlerimde de özel davet için oluşturduğum stillerde de mutlaka topuklulara tercih ediyorum. Mesela şu an havalar yağışlı ve soğuk olduğundan; topuklu botları ya da topuklu çizmeleri giyiyorum. Yaza doğru ise; önü açık platform topuklu ayakkabıları kullanıyorum.

Kalem Etekler Yardımcınız Olsun

Günlük kombinlerde en fazla tercih edilen kalem etekler; daha uzun ve zarif görünmek isteyen hanımlar için de güzel bir fırsat oluyor. Bacaklarınızın uzun görünmesini sağlayan bu etekler; aynı zamanda belinizin de olduğundan ince görünmesine yardım ediyor. Böylece kusursuz bir görüntü yakalamanız da kaçınılmaz bir hale geliyor.

İlgili Makaleler