Anne ÇocukHamilelik

En Güzel Emzirme Kıyafetleri

Hamilelik süreci takriben 9 ay 10 gün süren hafif zorlu bir süreç olsa da bebeğinizi kucakladığınız anda tüm çekilen zorlukların tatlı hediyesi olan nur topu gibi bir bebekle sonuçlanır. Ama iş burada bitmiyor elbette.

Çiçeği burnunda anneleri daha önlerinde ortalama 2 yıl kadar sürecek olan bir de hamilelik süreci bekler. Emzirme işlemi ise annenin son derece rahat ve huzurlu bir ortam içinde gerçekleştirmesi gereken işlemlerdendir. Paralel olarak ev dışında gerçekleştirilecek bebek emzirme işlemi, mahremiyet isteyen konulardandır da. Ama neyse ki şimdilerde tasarlanan emzirme kıyafetleri, genç annelere bu konuda pratik bir çare oluyor.

emzirme kıyafetleri

Hamile giyim kıyafetleriyle birlikte satılan emzirme kıyafetleri bu anlamda doğum sonrası çiçeği burnunda annelere büyük bir konfor ve emzirme rahatlığı sağlıyor. Örneğin emzirme elbiseleri, emzirme bluzları ya da emzirme iç giyim ürünleri harika seçeneklerden… Hayatı muhteşem bir şekilde kolaylaştıran yumuşacık emzirme kıyafetleriyle emzirme işlemi hem daha çabuk, hem de daha pratik bir şekilde gerçekleştiriliyor. Özellikle emzirme sütyenlerinin, emzirme bluzlerinin ya da elbiselerinin hamileliğin son aylarında anneler tarafından temin edilerek stoklanması, doğum anından itibaren anneler için çok büyük bir kolaylığa dönüşüyor.

emzirme kıyafetleri

Emzirme işlemi ilk başlangıçta biraz sancılı ve öğrenilmesi zormuş gibi görünense de anneler içgüdüleri ve biraz da dışarıdan gelecek profesyonel yardım sayesinde kısa sürede bu işlemi başarıyor. Doğum sonrası gerek ilk haftalarda göğüste toplanan sıvıların yaptığı şişkinlikler ve acı, emzirme genç anneleri bunaltabilen durumlarsan. Ayrıca acıkan bebeğin saniyeler içinde anne sütüyle buluşamaması ve sabırsızca ağlama krizlerine tutulması da anneyi telaşlandıran durumlardan. Şayet siz de yeni bir anne adayıysanız, bu gibi kaosları yaşamamak adına emzirme sütyenlerini ve emzirme kıyafetlerini hazır etmektir. Bu sayede bebeğinizi hem yalnızken, hem de farklı ortamlarda mahremiyetinizi koruyarak ve pratik bir şekilde emzirebilirsiniz.

15580877200

Hamile giyim ürünleriyle birlikte bulabileceğiniz emzirme kıyafetlerinden kullanmadığınızda emzirme esnasında birçok kıyafeti yeni baştan çıkararak giymeniz gerekir. Bu da bir an önce beslenmek için sabırsızlanan bebeğin çileden çıkarak ağlama krizlerine kapılmasına neden olur. Ayrıca emzirme kıyafetleri olmadığında evinizin dışındaki mekanlarda bebeğinizi rahatça emziremezsiniz. Yanı sıra emzirme kıyafetleri hem bebeğinizin, hem de sizin istediğiniz pozisyonda rahatça emzirme pozisyonu almanızı sağlar. E-gebe.com sayfalarına gelerek bir birinden şık ve konforlu emzirme kıyafetlerine çok daha ucuz fiyatlara sahip olabilirsiniz. Ayrıca elbiselerde ve bluzlerde bulunan gizli emzirme cepleri sayesinde hem şık, hem de pratik bir emzirme dönemi geçirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Bebek emzirme kıyafeti ilk kez duyduğum bir kıyafet oldu. Bunu da sizin sayenizde öğrendim. Emeğinize sağlık. Güzel yazı olmuş. Sağlık ve kadın için iyi bir yazı Kadın ve Sağlık Portalı