İnternet

Instagram İle Nasıl Para Kazanılır

238views

Instagram para kazanma yollarından birisi, ilgili olduğunuz sektörlerden ve insanların ilgisini çekebilen içerikler oluşturmaktan geçmektedir. Örneğin bir butik işi ile uğraşıyorsanız “popüler tagları” incelemeniz gerekiyor. Bunlar için özellikle kendinizde taglar oluşturmalısınız örneğin bir butik işiyle ilgileniyorsunuz ve okulların sezon sonlarına doğru kullanılan etiketler şu şekilde olmalıdır. #mezuniyet #mezuniyetgiysileri tarzında türevleri bulunan birçok etkileşim kurulması gerekiyor. Örneğin butiğiniz yok ve siz aslında kedi veya köpek aşığı bir kişisiniz. O halde bir kedi, köpek sayfası oluşturmanızda fayda var.

Hesap oluşturmanın ne gibi faydaları olur?

Paylaşacağınız bir POST’u kişi ve takipçi sayınıza göre 100-500 TL gibi yüksek ücretler ile reklam alabilirsiniz. Bu kesinlikle sadece bir günlük kazanç niteliği taşıyacaktır. Örneğin 3-4 bin TL gibi bir ücret ile 3 günde bir ayda 10 tane post paylaşmak için anlaşma yapabilir ve bunu 12 aylık düzenli bir gelir sağlayarak da yapabilirsiniz. Bu tür reklamları biraz sizin biraz da reklam verenlerin sizi bulmasını sağlamaktan geçtiğini belirtmekte fayda var. Ortalama olarak her gün ekleyeceğiniz ve kolay bulunanın aksine zor ya da kendi çekimleriniz olan tatlı hayvan resimlerine odaklanmanız ve popüler tagları araştırmanız ve bulmanız her ne kadar bilgi gerektiriyor olsa bile bazı siteler size popüler etiketleri de paketler halinde sunuyor.

Örnek olarak bir resim eklemek istiyorum, lakin mizahi açıdan gelişmiş bir insan olmadığım için siz bunu daha iyi geliştirebileceğinizi düşünerek ilerleyin. Örneğin resimleri konuşturma durumları var bu sayede güzel mizahi yaklaşım ile takipçi çekebilirsiniz.

Instagram Sayfasını Satarak Para Kazanmak

100.000 aboneyi geçmiş bir sayfanız var ve geri dönüşümler muhteşem oluyorsa eğer bu sayfayı çok güzel fiyatlara satabilirsiniz. Örnekte verdiğim 100 bin kişi temsili olup 10-20 bin kişilik sayfaları bile rahatlıkla satabilirsiniz. 100 bin kişilik sayfalarda genellikle organik takipçi mantığı istenilmektedir. Alacak bir adam botlardan oluşmuş bir sayfaya kesinlikle para vermeyeceği gibi fiyatları ayaklar altına çekebilmektedir. Sizler de sayfanıza para ile takipçi çektirmeden yavaş yavaş kendi çabalarınız ile takipçilerinizi kastıysanız eğer sıkıntısız bir şekilde 10 bin TL ve üzerine bu sayfanızı satabilirsiniz. (Örneğin butik sayfaları 20 bin TL gibi rakamlara satılabilmektedir.) Çevremde bulunan en az 10 arkadaşımdan birisi bu işi yaparak ev ve araba sahibi olduğunu belirtmek isterim.