Güzellik

Kadın Güzelliği ve Bakım

298views

Her kadın güzeldir. Yeterki kendisine biraz olsun bakmasını bilsin. Doğru yaparak tüm güzelliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz. Kadın güzelliğini tam olarak ortaya çıkaran bir kaç maddeyi sizlerle paylaşıyoruz.

Kadının güzelliği doğru bakımla ortaya çıkar
Tepeden tırnağa güzel bir kadın olmak hiç de zor değil… Kendinize ayıracağınız birkaç dakika ve her kadının bilmesi gereken minik sırlarla güzelliğinize güzellik katın… Pırıl pırıl saçlar, ışıl ışıl bir , yumuşacık eller, güçlü tırnaklar, enerji saçan gözler, zinde bir vücut… Saçlarınızın daha hacimli olması için pudra kullanın

Saçlarınızı kolay şekillendirin
Biryantin gibi şekillendiricilerini kullanmadan önce saçınızı kurutun. Ama yine de biraz nemli kalabilir. Böylelikle hem kullanılması daha rahat olur hemde saçınız daha kolay şekil alır.

guzel kadınSaçlarınızın parlaklığını korumak için
Özellikle açık renkli saçlı kadınların yapması gereken tek şey, saçlarının parlaklığını korumaktır. Işıl ışıl saçlara kavuşmak için banoydan sonra durulama sırasında bir iki damla limonu su ile karıştırarak saçınıza sürmelisiniz.

Gözlerdeki şişlik
Sabahları uyandığınızda gözleriniz kızarmış ve şişmişse uyuduğunuz odayı havalandırmalısınız. Daha sonra ise rahatlatıcı losyona batırdığınız pamuğu gözlerinizin üzerinde en az 10 dakika bekletin.

Kirpiklerin görünüşü
Eğer sürdüğünüz rimel, kirpiklerinizi istediğiniz gibi göstermiyor ve çipil çipil bir görünüm veriyorsa rimeli kesinlikle uçlarına sürmeyin. Bunun yerine diplerine derinlemesine sürmeyi deneyin.

Cildiniz parlıyorsa
Cildinizi kurutmadan matlaştırmanız gerekir. Fondöteninizi sürmeden önce matlaştırıcı kremler kullanmalısınız. Ve günlük kremler kullanırken bunların jel olmalarına özen gösterin.

Mat dudaklar için
Mat rujları seviyorsanız dudak kalemi kullanmalısınız. Böylece dudaklarınız parlamayacak ve çerçeveyi çok fazla taşırmadığınız sürece dudaklarınıza ayrı bir dolgunluk kazandıracaktır. Sadece dudak kalemi ile de dudaklarınıza renk verebilirsiniz. Ama burada dikkat etmeniz gereken bir nokta var; kalemi dudağınıza dik hareketlerle sürdükten sonra parmağınızla iyice dağıtmalısınız.

Buzlu dudak kremi
Eğer dudak kalemi kullanıyorsanız size önemli bir tavsiye. Kalemi kullanmadan önce buzlu bir kabın içinde bekletirseniz daha iyi sonuç alırsınız.

Susuz ciltler için
Vücudunuzda su eksikliği varsa badem özlü kremleri kullanmalı ve yeşil çay içmelisiniz.

Güne zinde başlamak
Sabahları yorgun kalkıyorsanız vücudunuzu toksinlerden arındırmak için bir bardak limonlu ılık su içebilir, cildinize de maden suyu ile masaj yaparsanız canlandırmış olursunuz.

Kırılmayan tırnaklar
Tırnaklarınızın daha sert olmasını istiyorsanız ılık suyun içine zeytinyağı ve limon suyu ekleyerek ellerinizi bir süre içinde bekletin. Tırnaklarınız olduğundan daha sert olur.