Yemek Tarifleri

Kurbağa Şekline Kurabiyeler

Bayanlar yemek konusunda çok beceriklidir. Özellikle konu tatlı, kurabiye, bisküvi olunca yaratıcılığımız daha fazla belli olur. Kurabiyelerin tadının yanında görüntüsüde oldukça önemlidir. Aşağıda çok güzel ve emek vererek hazırlamış kurbağa şeklinde kurabiyeler var.

Resimlere bakarak aynı şekilleri kendi kurabiye tariflerinize de uygulayabilirsiniz. Hatta aşağıdaki şekilleri baz alıp kendi şekillerinizi yaratıp resimleriniz internette paylaşabilirsiniz . (:

kurbaga kurabiye

Kurbağa Şeklinde Kurabiye:

Süre: 45 dk
Zorluk Derecesi: Kolay
Kaç Kişilik : 6

Kullanılan Malzemeler:

130 gr tereyağı ya da margarin-oda ısısında beklemiş
Yarım su bardağı pudra şekeri
1,5 su bardağı un
2 çorba kaşığı kakao

12

İki elimizin arasında yavaşça oval olarak yuvarlayalım ve birleşim yerlerini kaybedelim. Keskin bir bıçak yardımı ile ön kısmını dikkatlice ağız oluşturmak üzere keselim.

34

Bacakları oluşturmak üzere arka kısmı şekildeki gibi bıçakla iki yandan kesip hafifçe ayıralım. Sırtına bıçakla çizik atalım.

56

İki adet boncuk şeker ya da damla çikolata ile gözleri yapalım. Tepsiye koyduğumuz kurbağanın ağız açıklığını kaybetmemesi için iki adet kuru nohutla destek yapalım.

78

180 dereceye ısıttığımız fırına kurabiyelerimizi koyup, koyar koymaz ısıyı 100 dereceye düşürelim. Yaklaşık 20-25 dakika kurabiyelerin pembeleşmesini beklemeden pişirelim.

İlgili Makaleler