Aşk

6 Madde İle Erkeklerin Aşık Olduğunu Anlama

Erkeklerin Aşık Olduğunu Anlama çoğu zaman kolay gibi olsa da bir çoğumuz için çok anlamsız, karmaşık ve anlaşılmaz bir hal alabiliyor. İlişkinin başında veya ortasında karşımızdakinin duygularını anlamayı istemek son derece doğal olmakla birlikte bazen şüphe içinde kalabiliyoruz.

Sıcak bir sohbet ve sevgi sözcükleri ilişkide büyük önem taşısa da aşkın davranışlara yansıması ve bu davranışları farketmekte oldukça önemli.

Her insan bir birinden farklı olmakla birlikte aşık olanların genel davranışları aynı oluyor. Bu konuda bir çok kadın karşısındakinin davranışlarını anlayamadığını ve tam olarak ne düşündüğünü kestiremediğini belirtiyor. Erkekler her ne kadar basit olarak görünse de iş aşka ve sevgiye geldiğinde olması gerekenden çok daha karmaşık olabiliyorlar.

Gelin hep birlikte erkeklerin davranışlarını anlamaya ve davranışlarını kendimizce yorumlamaya çalışalım.

Erkeklerin Aşık Olduğunu Anlama

Sürekli Sana Bakması

opusmenin faydalari

Gözler kalbin aynasıdır diye boşuna dememişler. Sana gerçekten aşık olan biri gözlerini senden alamaz sürekli seni izlemek ister. Dışarı çıkarken giyiminize özen gösterip özel bir yere gittiğinizde gözleri sürekli üzerinizde olacaktır. Fakat normal zamanda, yemek yaparken, montunuzu giyerken, yolda yürürken veya bunun gibi daha sade ve basit işleri yaparken sizi heyecanla ve merakla izleyip takip ediyorsa ve sizde bunu farkettiyseniz muhtemelen size aşıktır.

Geçmişe Saygı Duyuyorsa

gozluk modasi

Karşı taraf ile anlaşmak oldukça meşaketli bir iş olmakla birlikte hepimizin geçmişinde gurur duyduğu ve utandığı anıları vardır. Karşınızdaki sizin hakkınızda sizin düşünmekten dahi mutlu olmadığını anılarınızı biliyorsa ve sizinle birlikte olmaya devam ediyorsa sizin tahmin ettiğinizden çok daha fazla size ilgi duyuyor demektir. Karşısındakinin sadece güzel taraflarını gören kişiler yerine iyisi ve kötüsü olmakla birlikte tüm taraflarınızı gören ve sizi bu şekilde kabul eden bir partner sizi gerçekten seviyordur.

Seni Kırmamaya Çalışıyorsa

Erkeklerin Aşık Olduğunu Anlama
Erkeklerin Aşık Olduğunu Anlama

Herkesin karakteri farklı olmakla birlikte bazen davranışlarımızın karşımızdaki üzerindeki etkilerini tam olarak anlayamayabiliriz. Ne yaparsanız yapın karşınızdaki sizi kırmadan üzmeden konuşmaya, davranmaya çalışıyorsa bu sizin açınızdan iyidir. İnsanlar sevdikleri kişileri kırmamak için özel çaba sarfeder. Her halükarda endişelendiğiniz konularda veya farklı bir davranış sergilemesini istiyorsanız, örneğin sizin davranışlarını sevmiyorsa sizi uyarmasını istiyorsanız bu durumu kendi başına keşfetmesindense birlikte bir konuşma yapmanız çok daha etkili olacaktır.

Seni Mutlu Eden Küçük Detayları Fark Ediyorsa

11

Mutluluk ayrıntıda gizlidir. Büyük hediyeler ve jestler tabiki mutlu eder fakat küçük şeylerde bile mutlu olduğunuz anları yakalaması size olan ilgisini açık açık gösterir. Size çiçek / şeker gibi klişe hediyeler yerine (ne kadar klişe olsa da her zaman severiz bunları) ilk evcil hayvanınızın ismini hatırlaması, sevdiğiniz filmde sevdiğiniz bir sahneyi hatırlaması ve size anlatması gibi küçük ama mutlu edici şeyler yapıyorsa bilin ki bu kişi sizinle ilişkisini ilerletmek daha kişisel bir ilişki kurmak istediğini gösterir.

Sana Karşı Dürüst Oluyorsa

erkek asik olursa ne yapar

Erkekler dürüstlük konusunda her ne kadar sınıfta kalsa da bize karşı dürüst olmasını her zaman bekleriz. Karşımızdakinin düşüncelerini okuyamadığımız için duygu ve düşünceleri açık açık paylaşmak ve konuşmaktan çekinmemek ama konuşurken de içimizden geldiği gibi anlatmak büyük önem taşır. Karşınızdakinin dürüst olmayan sözlerini, davranışlarını yakaladığınızda sizde bir soğuma olabileceği gibi karşı tarafında bu durumda kalabileceğini düşünerek olabildiğinde açık ve şeffaf bir ilişki mutluluğun temelidir.

Sürekli İletişim Halinde Olmak İstiyorsa

Aldatilan Kadin001M

İlişkinin temeli iletişimdir. Ne kadar sağlıklı bir iletişim kurulabilirse ilişki de o kadar sağlıklı olur. Aranızda bazen tartışmalar olacaktır, önemli olan bu tartışmaların sonrasında bağırıp küsmek yerine iki tarafında duygusallığı bırakıp konuşmaya hazır olmalıdır. Karşınızdaki sizi gerçekten seviyorsa her koşulda egosunu bir kenara bırakarak sizinle konuşmak için hazırdır.