Bakım

Yanık İzi Geçiren, Yanığa İyi Gelen Kremler

703views

Yanıklar günlük hayatımızda yaşanması muhtemel kazalardır. Çay koyarken, yemek yaparken, mangal yaparken ve çok güneşli havalarda güneş kremi sürmeden dışarı çıktığımız zamanlarda ciltte yanık sorunu yaşayabiliriz. Bu tür olaylar sonucu ciltte meydana gelen yanıkları geçirmek için şu kremleri kullanabilirsiniz:

Silverdin Krem

Yanık tedavisi için kullanılan krem deyince ilk akla gelen en etkili krem Silverdindir. Fiyatı 8.15 TL’dir.Silverdin krem yanık tedavisinde uzun yıllardır yaygın olarak kullanılan bir kremdir. Eczanelerde uygun fiyata satılan bu kremin etkisi çoktur. İçeriği yüz bölgesindeki yanıklar için de uygundur. Silverdin kremi yüzünüzde meydana gelen yanıklar için bile güvenle kullanabilirsiniz.

Silvadiazin Krem

Silvadiazin krem ciltteki zararlı bakterileri öldürür ve enfeksiyon oluşumlarını önler. Ayrıca iyileştirici ve yenileyici özellikli bu kremin fiyatı  6.32 TL’dir.

Madecassol Krem

Madecassol krem ciltte meydana gelen yanıkları iyileştiren etkili bir kremdir. Yanık tedavisinde en çok tercih edilen kremlerden olan bu krem yanıkları geçirdiği gibi yanık sonrasında iz kalmasını da engellemektedir. Fiyatı:21.86 TL’dir.

Hametan Krem

Hametan krem yanık tedavisi için uzun zamanlardan beri kullanılan etkili bir kremdir. Abdi ibrahim firması tarafından üretilen bu kremin içeriği bebek cildi için bile güvenlidir. Hametan kremin mavi ve sarı iki ayrı çeşidi vardır. Hametan eczanelerde satılmaktadır. Fiyatı:9,87 TL’dir.

Silvamed Krem

Silvamed kremi sadece yara ve yanıklar için kullanılan bir kremdir. Koçak Farma ürünü olan bu krem eczanelerden kolayca temin edilebilmektedir. Bu kremin kullanıcıları olumlu yorumlar yapmaktadır. Fiyatı 11.79 TL’dir.

Lamiderm Krem

Lamiderm krem; yanık tedavisinde etkili bir diğer krem ismidir. Bu krem dokularda iyileşmeyi %50 oranında hızlandırmaktadır. Bu krem kullanıldıktan sonra ölü dokuları temizlemekte ve kan akışını hızlandırmaktadır. Bu sayede sürüldüğü bölgeye olan oksijen akışını da hızlandırır. Lamiderm krem lekelerini temizler ve cildi derinlemesine nemlendirir. Fiyatı 49 TL’dir.

Bepanthen Plus

Özellikle son zamanlarda adını reklamlarda da sık sık duyar olduğumuz Bepanthen kremleri ciltteki birçok probleme iyi gelmektedir. Bepanthen plus ciltteki yanık tedavisinde oldukça etkili bir kremdir. Bayer ilaç sanayi tarafından üretilen bu kremin cilde faydası çoktur. Fiyatı 15.95 TL’dir.

Contractubex Krem

Contractubex jel; Heparin ve Allantoin içeriği doku onarıcı ve hasar giderici özellikleri olan bu krem yanık tedavisinde de çok etkilidir.  Contractubex jel hem yeni oluşmuş yanıkların tedavisinde hem eski yanık izlerinin geçmesinde önemli rol oynayacaktır. Fiyatı:126 TL’dir.

Fucidin Jel

Fucidin jel hem mikrop öldürücü hem de antibakteriyel içerikli bir merhemdir. Yanık tedavisi, hasarlı cildin onarılması, yanık izi kalmaması gibi konularda çok etkilidir. Fiyatı:17.26 TL’dir.