Güzellik

Hint Kınası ile Geçici Dövme Yapımı

446views

Geçici dövmeleri hepimiz görmüşüzdür. Hepsi biribirinden güzel duruyor. Geçici dövme yapmak için birisine ihtiyacınız yok aslında. Gerekli malzemeler ile evde kendinizde yapabilirsiniz. Hele yapılırken gördüyseniz yapmanız çok daha kolay olacaktır. Hatta işi abartıp herkese dövme yaparak gelir bile elde edebilirsiniz.

MALZEMELER

1. Hint Kınası ( Çeşitli Renkleri Mevcuttur )
2. Stabilo Kalem ( Kırktasiyelerde Mevcuttur )
3. Aydınger Kağıdı ( Kırktasiyelerde Mevcuttur )
4. Balsac(Traş Losyonu)
5. Dövme Deseni
6. Oksijenli Su ( Eczanelerde Mevcuttur )
7. Kola Kapağı
8. Kürdan

YAPILIŞI

Öncelikle bir dövme deseni temin ediyoruz.İnternetten araştırıp bulabilir ve yazıcı yardımıyla çıkartabilirsiniz.Temin ettiğimiz dövme deseninin üzerine aydınger kağıdını koyuyoruz ve desen üzerinden stabilo kalem ile geçiyoruz.Dövmeyi yapacağamız yere balsac’ı sürüp iyice yaydırıoruz ve aydınger kağıdına çıkardığımız deseni buraya yapıştırıp bastırıoruz.Çektiğimizde desenin aynısı kolumuza çıkmış olacak…
Sıra kınayı hazırlamaya geldi.Kola kapağı içine tahmini 2 çay kaşığı kadar kına ve 10 damla kadarda oksijen suyu döküyoruz.Daha sonra yeşil renkteki kına koyu siyah renge dönüşene kadar karıştırıoruz.Kına kıvamı yeni başlayanların en çok zorlandığı noktadır.Güzel kıvam güzel dövme demektir bir nevii…Hani türk kahvesi içildikten sonra dibinde kalan bir karışım wardır ya işte hazırlayacağımız kınanın karışımıda aynı o kıvamda olmalıdır.
Kınayı hazırladıktan sonra sıra kolumuza çıkan desene kürdan yardımı ile kınayı taşırmadan sürmek geliyor.Bu sürüşün bir tarifi yok arkadaşlar İlk başlarda kınayı yaymakta zorluk çekebilirsiniz ama dövme yaptıkça eliniz daha da hızlanacaktır.

NoT : Deseni aydınger kağıdına çıkarırken oldukça hızlı olmalısınız.Kağıdın üzerindeki mürekkep kurumamalı…Ayrıca daha iyi bir sonuç almak istiyorsanız dövme desenin altına yumuşak birşey koyup o şekilde aydınger kağıdına geçirme işlemini yapabilirsiniz.

gecici dovme

1 Comment

  1. Kına ile dövme yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şey kına lekesinin çıkmayacağını aklınızdan çıkarmamanız olucak, evde kına ile dövme yapmak fikir olarak keyifli gelebilir ama dikkat edin de astarı yüzünden pahalıya gelmesin, saygılarımlar Taner Arslan

Comments are closed.