BakımGüzellik

Yaşlanmamak için Bir Kaç Öneri

586views

Keşke hiç yaşlanmamanın yolunu bilsek. Fakat şu an için yaşlanmayı tamamen önleyen bir işlem bulunmuyor. Ancak yaşlanmayı mümkün olduğunca azaltmak, özellikle yaşlanmanın etkilerini ortadan kaldırmak mümkün. İşte yaşlanmanın etkilerini ortadan kaldıracak bir kaç .

Güzel bir vücut ancak düzenli spor ile mümkün olur. Düzenli yürüyüşler, koşma gibi aktiviteler zinde kalmanızı sağlayacaktır. Araştırmalar düzenli olarak yürümenin bilişsel sorunları da önlediğini göstermektedir.

Omega-3 yağ asitleri antienflamatuar özellik gösterir ve kalbi korur. Bu yağ asitleri açısından çok zengin olan somon, alabalık ve sardalye tüketmeye özen gösterin.Bunu nasıl yaparsınız en önemli besin kaynagı deniz ürünleri.

Demledikten sonra soğuttuğunuz çay paketlerinizi gözlerinize koymak mor halkalar ve şişkinlikten kurtulmanızı sağlar. Bu tür doğal tedavi yöntemleriyle güzelliğinizi pekiştirebilirsiniz.

Kırışıklıkların en büyük düşmanı nemdir. Cildinizi nemlendirdiğiniz takdirde kırışıklıkları büyük ölçüde önlemiş olursunuz. kullanmayı ve güneş koruyucu faktör içeren kremleri sürmeyi de unutmayın.Cildin dogrudan güneş ışınlarından korumak önemli.

cildi yaşlandırdıgı araştırmalar sonucunda elde edilmiş bilgidir.Sigara içenlerin cildi çok daha çabuk yaşlanır. İçerisindeki kanserojenler ve katran sadece iç organları değil cildi de olumsuz yönde etkiler.

hücreleri için önemli olan diger etken ise Vitaminlerdir.Sağlığa iyi gelmenin yanı sıra yaşlanmaya karşı da etkilidir. E, C ve A vitaminleri hücrelerin genç kalmasını sağlar, bağışıklık sistemini destekler ve radyasyon gibi kötü etkisi bulunan faktörlere karşı vücudu savunur.