Güzellik

Makyaj Temizleme Yöntemleri

Günümüzde bayanlar için makyajın önemi oldukça arttı. Yapılan makyajın sertliği ve ciltte kalma süreside giderek uzuyor. Buda cilde verdiği zararı kat kat arttırıyor. Hele ki akşamları yatarken üşenip makyajı temizleyemiyorsanız bu yazımızı okumalısınız. Makyajın cildimize verdiği zararın telafisi ileride olmayabilir, o yüzden şimdiden makyajınızı hergün temizleyin.

Gündüzleri akmayan rimeller hepimizin hoşuna gitse de, geceleri çıkarmak zor oluyor. Göz farını temizlemek için, göz makyajı temizleme losyonu kullanın. Önce losyonu dairesel hareketlerle gözkapaklarınıza sürün, sonra pamuk yardımıyla silin. Rimeli temizlemek için, bir pamuğa temizleme sütü dökün. Kapalı gözünüzün üstüne koyun ve yukarıdan aşağıya doğru silin. Temizleme sütünü kulak çubuğuna damlatın ve kirpiklerinizin diplerini temizleyin. Son olarak tüm göz bölgesini yumuşak bir mendille hafifçe bastırarak kurulayın.

makyaj temizlemeMakyajını sildikten sonra cildi kaşınanların veya gözü kızaranların, mikrolifli temizleme mendilleri kullanması iyi bir tercih olacaktır. Sadece suyla nemlendirdiğiniz mendili yüzünüze sürün. Bu şekilde hem cildi temizlemiş, hem ölü deriden arındırmış olursunuz.

Temizlemenin en derin şekli peeling’dir. Bunun için özel bir ürün kullanmanız gerekir. İçinde mikro taneler bulunan bu kremler, cildin üstündeki ölü deri parçalarını söker atarlar. Kan dolaşımını hızlandırarak, cildin pürüzsüz ve yumuşak olmasını sağlarlar. Haftada en çok iki kere uygulanabilirler. En uygun olan haftada 1 kere yapılmasıdır.

Kuru ciltlerin en büyük yardımcısı bademyağıdır. Birkaç damla badem yağını bir parça pamuğa damlatıp akşamları makyaj temizlemede kullanabilirsiniz. Makyajı çıkarma ve cildi temizleme açısından oldukça idealdir.

Yüzünüzü asla gerçek sabunla yıkamayın. Sadece Ph değeri cildinizle uyumlu olan sabunları kullanın.

Yüzünü suyla temizleyenlerdenseniz, çok fazla sıcak su tercih etmeyin. Bu derinizi önce kurutur, sonra fazla yağ salgılamasına sebep olur. Ilık su en ideal olanıdır. Hatta, son durulamayı soğuk su ile yaparsanız, kan dolaşımınız hareketlenecektir.

İlgili Makaleler