BakımGüzellikKadın

2018 Yılının En Trend Saç Renkleri

1.27Kviews

Trendler o kadar sık değişmeye başladı ki takip etmemiz gittikçe zorlaşıyor! Tabii ki senin bu trendlerden asla geri kalmaman ve haberdar olabilmen için değişen  trendlerini çok yakından takip ediyoruz.

Metalik renkler

Geçtiğimiz yılın sonlarından itibaren makyajda ve giyimde başlayan metalik renkleri ’de de renklerinde göreceğiz. Hatta  metalik saç renkleri ’e damga vuracak gibi görünüyor.

İşte  saç renkleri arasında 2018’de en popüler olacak sarı saç tonlarından biri; krem sarı! Oldukça açık tonda olan ama çok yumuşak görünen bu saç rengi şimdiden Hollywood yıldızlarının da favorileri arasında!

Pastel renkler

Unicorn hair denilen pastel tonların bir arada kullanıldığı saç rengi trendi de 2018’de tüm hızıyla devam ediyor.

Pembeler, maviler, morlar, dilediğin pastel tonlarını bir arada kullanarak harika görünümler elde edebilirsin.

Karamel

Her sene olduğu gibi 2018’de de karamel tonları popüler. Krem karamel, toffee karamel, bal karamel tonları ise en çok öne çıkan renkler arasında.

 

Bakır

Seni herkesin içinden bir adım öne çıkaracak bir saç rengi olan bakır, 2018’in de en saç renklerinden! Bakır saç rengi tonları arasından Sultan Bakırı denilen bakır yansımalara sahip kızıl tonu ise çok popüler. Bakır saç renkleri kadınların bizce bu sene en çok tercih ettiği kızıl tonları arasında yer alacak!

Doğal kumral

Kumral saç renginin doğal görünen koyu ve açık tonları senenin öne çıkan saç renklerinden olacak.

Özellikle bu sene biraz daha açık tonda ama doğal görünümlü bir saç rengi denemeye karar verdiysen doğal açık kumralı tercih etmelisin. Açık kumral tonuna mutlaka bir şans vermelisin!

Sütlü kahve

Soğuk yansımalara sahip sütlü kahve saç rengi bizim de favorilerimiz arasında! Doğal görünen, parlak bir ton olan sütlü kahve her ten rengine de yakışıyor.

2018 saç trendlerinden sütlü kahve tonu eminiz senin de çok hoşuna gidecek!

Balköpüğü

Her ten rengine farklı bir hava veren balköpüğü saç rengi, sıcak yansımalarıyla en göz alıcı saç renklerinden.

Bizce 2018’de de en çok tercih edilecek açık saç renklerinden olacak!

Badem kahvesi

Koyu kumral saç rengi üzerine dore yansımalara sahip badem kahvesi saç rengi, 2018’in en doğal görünen renklerinden.

Her ten rengine yakışan saç renklerinden olan badem kahvesi, özellikle renkli gözlülere bir başka yakışıyor!

Fındık Kahve

Bademden sonra şimdi de fındık kahvesi saç renginden devam edelim 🙂 Fındık kahve saç rengi, açıklı koyulu farklı tonlarıyla göz alıcı bir görünüme sahip.

Tüm saçını boyamanın yanı sıra, eğer saç rengin kahve tonlarındaysa balyaj olarak ya da ombre olarak da kullanabilirsin.

Gece kızılı

İrize denilen soğuk yansımalara sahip gece kızılı 2018 saç renkleri arasında yerini alıyor! Oldukça çarpıcı ve iddialı bir saç rengi olan gece kızılı en çok açık ten renklerine yakışıyor.

Buzlu Kestane

Kestane saç rengi bu sene biraz daha farklı bir versiyonu ile karşımızda. Hem küllü, hem de akaju yansımalara sahip buzlu kestane saç rengi ile uzun süre kalıcı, parlak bir saç rengi elde edebilirsin.

Yeni nesil ombre: Eriyen saç renkleri

“Hala mı ombre?” dediğini duyar gibiyiz ama ombre görünümü daha çok uzun yıllar trend listelerinden düşmeyecek gibi görünüyor. Ancak biraz farklılaşmıyor da değil tabii! 2018’de ombre saçlar biraz daha farklılaşıyor ve eriyen saç renkleri dediğimiz görünüme ulaşıyor.

Eriyen saç renklerinde, bir rengin farklı tonları bir arada kullanılıyor ve bu renkler arasındaki geçiş çok yumuşak oluyor. Sence de çok güzel görünmüyor mu?

Facelight balyaj

Saçın ön kısımlarına ve yüzünü çevreleyen kısımlarına açık renkte balyaj uygulanan facelight denilen teknik ile çok daha aydınlık bir yüz elde edebilirsin.

Özellikle yüzünün daha çok ön plana çıkmasını istiyorsan facelight senin için ideal!

1 Comment

  1. Saçlarım soğuklarda çok kuru oluyor ve sertleşiyor bu yüzden bakım yapıyorum günlük ama tam etkili olmuyordu illaki kuruluk oluyor bu da yıpranma yapıyor o yüzden kalıcı bakım için doğal keratin kullanmaya başladım saçlarımda ne kuruluk sertlik nede yıpranma kalmadı patentli olanı tercih ediyorum doğal olduğuna güvenmek için ve çok memnunum.

Comments are closed.