Estetik

Alın Germe Estetik Ameliyatı

868views

Yaşlanmanın etkilerinin ilk olarak görülmeye başladığı bölgeler alın ve bölgeleri olarak göze çarpmaktadırlar. Zamanın etkileri ve dış çevrenin etkileri, güneş ve soğuk havanın etkileri bu bölgelerde kırışıklıklara ve derin çizgilere neden olur. Alın bölgesinden aşağıya doğru kaşlar çöker ve göz kapaklarında torbalanmaların olduğu gözlenir. Alın ve bölgesinde ortaya çıkan kırışıklıklar ve çizgiler sizleri olduğunuzdan çok daha yaşlı gösterir. Yüzünüzü yaşlı göstermenin yanı sıra duygusal ifade olarakta yorgun kızgın bir ifade takınmanıza yol açacaktır. Kişide meydana gelen bu durumlar karşısında cerrahınız sizlere uygun olarak farklı estetik ameliyat teknikleri uygulayacaktır.

Ameliyat öncesi yapılacak olan görüşmeler, doktorunuz ile ikili ilişkileriniz, ameliyattan beklentileriniz ameliyatınızın sonuçlarınıda belirleyecektir.

Estetiği Ameliyatları İçin Uygun Olan Adaylar

Her ameliyat adayı olan hastanın dikkat etmesi gereken öncelikli olarak sigara ve alkol bağımlılığını ameliyattan en az bir ay öncesinde bırakmasıdır. Bu ameliyat sonrası oluşacak olan yaraların düzenli olarak iyileşmesinde oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra kronik bir hastalığının olmaması, optimal şartlarının yerinde olması bu ameliyatı olmanız için gerekli olan şartlardır.

estetiği ameliyatı sırasında kaşların da konumu değişir. estetik ameliyatı sırasında iki kaşın ortasında bulunan dikiy çizgilerin derinliğide azalacaktır.

Alın bölgesinde kırışıklıkları ve derin çizgileri bulunan, kaşları düşmüş yüzünde yorgun bir ifade bulunan ve bu durumdan şikayetçi olan tüm hastalara alın germe estetiği yapılabilmektedir.

Alın germe estetiği ameliyatı için kullanılan en yeni yöntemlerden birisi estetik alın germe endoskopik yöntemlerdir. Endoskopik alın germe estetiği ameliyatında izler saçlı bölgede ve kulak arkası bölgesine saklandıklarından dışarıdan herhangi bir iz kalmayacaktır. Bu izler yaklaşık olarak 1- 1.5 cm uzunluğunda küçük kesilerdir. Alın germe estetiği ameliyatları yaklaşık olarak 2- 2,5 saat kadar süren ameliyatlardır.

Sonrası

Alın germe estetiği ameliyatlarından sonra cildinizin durumuna bağlı olarak az miktarda şişme ve morarmalar gözlemlenebilmektedir. İzler dışarıdan asla belli olmayacaktır. Estetik ameliyatı sonrasında dikişler bir hafta sonrası yada 10 gün sonrasında alınırlar. Hastalar yaklaşık olarak 15 gün sonra eski yaşamlarına tamamen geri dönmüş olacaklardır.

Alın germe estetiği operasyonları kaldırma ve göz kapağı estetiği ameliyatları ile beraberde uygulanabilmektedir.