Magazin

Mutlaka Okumanız Gereken 7 Magazin Dergisi

Vogue

vogue

Moda dergilerinin kutsal kitabı kabul edilen Vogue, kuşkusuz dünyanın en çok bilinen ve en etkili dergisi. Dünyada 22 ülkede çıkarılan Vogue, gerek tarih boyunca moda dünyasına etkisi, gerekse günümüzdeki konumuyla yolu modayla kesişen veya kesişmesini isteyen herkesin okuması gereken dergilerin başında geliyor. Tüm dünyadaki Vogue’lar içinde en etkilileri Amerikan, İngiliz, Fransız, İtalyan ve Japon Vogue’u gösterilirken, Vogue Türkiye’nin yanında diğer ülkelerin Vogue’larına da göz atmanızı öneririz.

Dergiyi online olarak keşfetmek için tıklayın.

Dazed

dazed

Eski adıyla Dazed& Confused olarak bilinen Dazed, 1991 yılında Jefferson Hack tarafından kurulmuş bir İngiliz moda, müzik, film ve sanat dergisi. İnternet sitesindeki birbirinden ilginç makalelere her gün bakmadan yapamadığımız Dazed, birbirinden özgün editorial’ları ve asi ruhuyla moda ekosistemine eleştirel bir açıdan yaklaşan ender dergilerden. Yaz başında İst Festival 2016 kapsamında konusmacı olan Jefferson Hack, moda ve dergicilik ile ilgili ilginç görüşlerde bulunmuştu.

Dergiyi online olarak keşfetmek için tıklayın.

Nylon

nylon

1999 yılında kurulan Amerikan dergisi Nylon’un yer verdiği tek konu moda olmasa da, ağırlıklı olarak modayla bağlantılı içerik oluşturan dergilerden. Dergide müzik, popüler kültür, feminizm gibi konulara da ağırlık veren Nylon her zaman daha alternatif, daha isyankar ve sorgulayan bir bakış açısı izliyor. Nylon dergisi daha çok genç bir kitleye hitap ediyor gibi görünebilir ancak sokak modası, modanın dinamik yüzü ve sınırsızlık üzerine bilgi edinmek isteyen herkes için kapağı kaldırıp okunası bir kaynak.

Dergiyi online olarak keşfetmek için tıklayın.

Suitcase Magazine

suitcase

2012 yılında Londra’da kurulan Suitcase Magazine moda ve seyahati birleştiren nadir dergilerden. Derginin adı da zaten misyonunu güzelce özetliyor; ‘bavul’ hem seyahati ifade eden hem de kıyafetlerimizi taşıyan bir öğe. Sezonluk çıkan bu dergi, dünyanın bambaşka köşelerinde, yerel tasarımcıların kıyafetleri kullanılarak yapılmış editorial çekimler içeriyor. Her sayıda bir kaç farklı şehir içeren dergi, aynı zamanda o şehirdeki alışveriş yapılması gereken butikler, tasarımcılar, akımlar, sokak stili ve şehrin ‘it-girl’leri hakkında da bilgi veriyor. Modaya olan ilginize, yeni yerleri keşfetme tutkusunu ekleyenlerdenseniz, Suitcase Magazine başucu derginiz olmayı hakediyor.

Dergiyi online olarak keşfetmek için tıklayın.

The Gentlewoman

gentlewomanDergilerin her ne kadar kapakları tarafından yargılanmasını sevmesek de, The Gentlewoman’ı görür görmez eminim hepimizin aklına ne kadar da güzel bir coffee table book olacağı gelir. The Gentlewoman bir coffeetable book’dan çok daha öteye gidiyor; Tilda Swinton, Yoko Ono, Adele gibi isimlerin kapak olduğu dergi, modayı kadınlar perspektifinden ve entellektüel bir açıdan ele alan nadir dergilerden. Kapağındaki güzel görselden çok daha fazlasını sunuyor The Gentlewoman.

Dergiyi online olarak keşfetmek için tıklayın.

Love Magazine

lily

Bağımlısı olacağınız bir dergi Love Magazine. İngiltere çıkışlı olan bu dergi moda ve popüler kültüre alternatif ve eğlenceli bir şekilde yaklaşmasıyla dikkatimizi çekiyor. Hafif Nylon magazin etkisi hissettiğiniz dergi eğlenceli, bol renkli ve kaliteli içerikleriyle mutlaka elinizin altında bulundurmanız gerekenlerden.

Dergiyi online olarak keşfetmek için tıklayın.

Another Magazine

another-mag

2001 yılında kurulan Another Magazine sadece yılda 2 kere çıkan bir moda ve kültür dergisi. Another Magazine moda, tasarım ve popüler kültür hakkında derinlemesine yazılmış makaleler bulabileceğiniz bir internet sitesine de sahip. Bu dergiyi sevmemizdeki başlıca sebeplerden biri de hem gündem konularına alternatif bir bakış açısı getirmesi, hem de moda dünyasında çok bahsedilmeyenleri cesur bir şekilde kaleme alması.