GüzellikKadınSağlık Konuları

Selülitlerden Kurtulun

Yaz aylarının gelmesi ile kadınların korkulu rüyası haline gelen selülitler tekrar gün yüzüne çıktı. Selülitlerinden rahatsız olanlar için birkaç öneride bulunmak istedik.

Yiyecek ve içeceklerden destek alarak, dar pantalonlar giymeyerek,tuzu az kullanarak portakal görünümünden kullanabilirsiniz.İşte selülit müzadelenizi kolaylaştıracak 10 pratik öneri.

Bölgesel incelme için mezoterapi

Mezoterapi nedir?

Selülitli bölgelere çok ince iğnelerle ilaç verilir. Bu ilaçlar yağ bloklarını kırarak kan dolaşımını hızlandırır. Cilt altında yağ hücrelerini sıkıştıran, dolaşımı bozan sıvı atıklarını vücuttan atar. Toplardamarlarının duvarlarındaki gevşeme ve geçirgenlik artışını da düzeltir. Bunun sonucunda yeni selülit oluşumu engellenir.

Nasıl uygulanır?

Tabanca benzeri bir cihazın içindeki ince uçlu iğnelerle orta deriye ilaç enjekte edilir. Tedaviden sonra kişinin günlük hayatını etkileyecek herhangi bir durum yaşanmaz ancak bazen iğne yerlerinde küçük morluklar görülebilir.

Hangi bölgelere uygulanabilir?

selülitBacaklar, kollar ve karın bölgesinde kullanılabilir. Ayrıca zayıflamaya rağmen bazı bölgelere yerleşen, verilmesi zor kilolardan kısa ve pratik yoldan kurtulmayı sağlar.

Kaç seans sürüyor?

Genellikle 8^ 12 seansta tamamlanır. Her seans 30 dakikadan oluşur.

Ne kadar inceltiyor?

Bir aylık sürede 1 ya da ya 2 beden incelme hedeflenir.

Nelere dikkat edilmeli?

Aynı gün kozmetik ürünler kullanmamalı, işlemin ardından 12 saat geçinceye dek banyo ve duş yapılmamalı. Güneşten 48 saat korunmaya ve havuza girmemeye özen gösterilmeli.

Kimlere uygulanamaz?

Mezoterapi hamileler, emzirenler, diyabet ve kanser hastaları, iyota karşı alerjisi olanlar, kan sulandıran etkiye sahip ilaç tedavisi görenler ve cilt döküntüleri olanlar için sakıncalı.

Aşağıdaki videoda güzellik uzmanı tarafından kan dolaşımı ve hormonların etkisi selülitin başlıca nedenleri arasında olduğunu açıklıyor.

İlgili Makaleler