Göbek Eritme
Göbek Eritme
Zayıflama

Göbek Eritme Yolları

507views

yapan bayanların en büyük sorunlarından bir tanesi kiloların göbekten gitmemesidir. sağlanıldığı halde koca bir göbek kalması bir çok kişi mutsuz etmekte ve diyete devam etme konusunda moral bozarak vazgeçirme noktasına getirmektedir. Bu yazımızda göbek eritme yollarını sizlerle paylaşıyoruz.

Göbek Eritme formüllerinin en etkilisi burada! Her gittiğiniz yere göbeğiniz sizden önce gidiyor ve her aynaya baktığınızda hayata küsüyor musunuz? Sizi çok iyi anlıyoruz. Zira bu problem hem görüntü kirliliği, hem de açısından sizi üzecektir var oldukça  ama size önerdiğimiz teknikleri uygulayarak bu durumdan kurtulabilirsiniz.

İşte Göbek Eritme Serüveni

Bunu kafanıza koyduktan sonra ilk önce alışkanlıklarınızı bir miktar değiştirmeli ve kaloriden eksiltilmiş yiyeceklerle beslenmelisiniz. Sonrasında bu aşağıdakileri aynı anda yapmalısınız.

1 – motivasyonunu koru

2 – hedef için sabırlı olun ve kısa sürede gerçekleşme beklemeyin

3 – ve egzersiz sürecinde kararlı olun ve paralel hareket edin

Göbek Eritme
Göbek Eritme

Şimdi öncelikle kaloriyi azaltmalısınız demiştik. Bunu internette yer alan günlük hesaplayıcılarda hesaplayarak bulun ve günlük almanız gereken miktarını ne olursa olsun aşmayın. Hatta makro aracında; ne kadar yağ, karbonhidrat ve şeker alabilirsiniz bunu da bulun.

Şayet 2 hafta geçmesine rağmen hiç kilo veremediyseniz, metabolizmanız çok ağır çalışıyor demektir. Bu durumda hesapladığınızdan 400 – 500 daha düşürmeniz gerekir.

Şimdi gelelim özellikle karın eritmek için tüketmeniz ve tüketmemeniz gereken besinlere…

Tüketebilirsiniz; lifli gıdalar, ananas, domates suyu, sebze – meyve

Tüketmeyin; karbonhidrat, trans yağ, gazlı gazsız içecek, işlenmiş gıda, ağır besinler

Göbek Eritme Egzersizleri

Ağırlık çalışarak ve kardio yaparak işe başlamalısınız. Güçlü bir HIIT kardio yaptığınızda, kardio sonrasında bile yağlarınız yanacaktır. Ağırlık antrenmanı yaptığınızdaysa kas kütleniz artar. Örneğin tüm kaslarınızı çalıştıracak olan sguat, karın yağları için çok faydalı olacak, bu yağları kasa dönüştürecek olan egzersizlerdendir. Bu arada egzersiz yaparken aç olmaya özen gösterin. Egzersizleri uzun uzadıya uzatarak kendinize zarar vermemelisiniz. Zira haddinden fazla uzatılan egzersizler araştırmalara göre göstermiştir ki vücutta büyük kalori açıkları oluşturur artı olarak da vücutta stres oluşur. Bu yüzden egzersiz periyodlarını 40 dakika maksimum bir saat ile sınırlandırmalısınız.

Göbek Yağlarından Arınmak İçin Diğer Dikkat Etmeniz Gerekenler

1 – Kaliteli ve yeterli derecede uyuyun.

2 – Alkol tüketmeyin zira alkol karın  yağ hücrelerini besler

3 – Göbek bölgesini tetikleyen kortizol hormonu yüklenmemek için stresten uzak kalmaya çalışın.

Karın Yağlarına Streç Folyo Yöntemi

Kadınlar şimdilerde konusunda bunu da deniyor ve çok başarılı olduğunu söylüyorlar. Ama alerjen etkilerle karşılaşmamak adına yaz sıcakları sonlandığında yapmanızda fayda var elbette. Hergün karnınıze e vitamini yağı sürerek sıkıca  streç folyoyla sarıyorsunuz. 1 saat geçince  duşta deniz tuzu ve kahve ile peeling masajı yapıyorsunuz.