Güzellik

Cilt Temizleme Sütü ( Tonik )

281views

Bütün gün iyi görünmenize hizmet eden makyajı temizlemek bazen zor gelse de ihmal etmeyin. Cildinize dinlenmesi için fırsat verin. Makyaj artıklarını yüzünüzden uzaklaştırmak için çok sayıda temizleyici üründen cildinize uygun olanı seçin. Sonra da tonikle temizleme işlemini bitirin.

Toniği yalnızca makyaj temizliğinde değil, cildinizin rutin günlük temizliğinde, sabah akşam kullanmanızda fayda var.

Tonikler bakımının önemli ürünlerinden Cildinizi ve makyajınızı temizlemek için kullandığınız malzemeleri durular Temizliği tamamlar, gözenekleri sıkıştırır “Bunun için neden su yetmiyor?” diye aklınıza bir soru gelebilir Sular sert olabiliyor İçeriğindeki yüksek orandaki kalsiyum, yüzde birikmeye ve kötü görünüme yol açabiliyor.

Tonikler ayrıca cildi diğer ürünlerine hazırlıyor. Temizleme ürünleri ciltteki yağ ve suda eriyebilen maddeleri çözüyor Ancak etkili arınma için bu yetmiyor Kir ve ölü hücreler gibi erimeyen partiküller tonikle silinerek uzaklaştırılıyor Temizlik ürünlerinin artıkları da.

HANGİ TONİK HANGİ CİLDE

Tonikler içeriklerine göre, rahatlatıcı, canlandırıcı, arındırıcı, antiseptik özellikler taşırlar. Alkol içeren ve içermeyen türleri vardır Seçiminizi cilt tipinize göre yapmanız gerekir.

Hafif alkollü tonikler: Genç, yağlı ve akneli ciltlerde fazla sebumu (cilt yağı) temizlemeye, gözeneklerin tıkanmasını önlemeye yarar.

Alkolsüz tonikler: Yağlı olmayan cilt tipleri için uygun Sebum sorunu olmadığından tonik sadece ölü hücreleri temizler Kuruma ve pullanmanın önüne geçer.

TEMİZLİKTE SIRALAMA ÖNEMLİ

Toniği mutlaka temizlik işleminden sonra kullanın Ayrıca:

Nemli makyaj pamuğunu tonikle ıslatın Yavaşça, hafif ovalayarak cildinizi silin Eğer pamuk hala makyaj artıklarıyla kirleniyorsa, temizleme işlemi yetersiz demektir İşlemi tekrarlayın.

Sildikten sonra cildi suyla durulayabilirsiniz Ya da tonik yüzünüzde kalabilir.

Bakımınızı tamamlamak için nemlendiricinizi sürün Ardından da diğer kremlerinizi.

Tonikten sonra hafif bir yanma ve ferahlık hissi duymanız normal Bu his kısa süre sonra kaybolur Ancak devam ederse, ciltte aşırı kuruma ve gerginlik hissederseniz toniğiniz size uygun değil demektir Değiştirin.

Sprey toniklerin kullanımı kolay Ancak uzmanların önerisi mekanik temizlik Yani toniğin, ölü hücreleri ve diğer erimeyen partikülleri temizleyebilmek için pamuğa sıkılarak uygulanması Hassas cilde sahip olanlar sprey olarak cilde sıkarak da kullanabilirler.

Son zamanlarda termal suların sprey formları da tonik gibi, durulama amaçlı kullanılıyor. Cilt temizlendikten sonra püskürtülüyor. Birkaç dakika beklendikten sonra peçeteyle kurulanıyor. Termal sular, akne bakımı, güneşlenme, tıraştan sonra, hassas ciltlerde yatıştırıcı, ferahlatıcı, kızarıklık giderici olarak da işe yarıyor Bildiğimiz maden sularını da aynı amaçla kullanabilirsiniz.