Güzellik

Makyaj ile Gelen Güzellik

286views

” Her kadın güzeldir, yeter ki kendine bakmasını bilsin ” sözünü hepimiz hatırlarız. Dergilerdeki, televizyonlardaki mankenlerin güzelliği hepimizi büyüler. Fakat bu mankenler sadece güzelliğidir. Doğal halleri hiçte umduğumuz gibi değil.

Güzel olacağım diyede kendimizi palyaçoya çevirmemek lazım. Herşey dozunda güzeldir, bu yüzden yaparkende aşırıya kaçmamak lazım.

Aşırıya kaçmamanın yanı sıra doğru ürünü kullanmakta son derece önemlidir. Bu doğru ürünleride doğru teknikle kullanırsak makyaj tam olarak makyaj anlamını kazanır.

 

makyaj yapmak

Fondoten

Sizin için en uygun olan rengi bulmak için güneşe çıkıp renk tonuna dışarıda bakmanız daha uygun olur. Çünkü karanlık yerlerde fondotenin rengini anlayamayabilir koyu ya da açık bir ton alabilirsiniz.

Fondoten sürerken genelde süngerle sürülmesi tavsiye edilse de parmaklarınızı kullanarak da bu işlemi yapabilirsiniz. Böylece daha az ürün harcamış olursunuz.

Eğer fondoteniniz çok yoğunsa bir nemlendirici ile karıştırabilirsiniz.daha doğal bir görüntü sağlamak için makyaj bazı kullanabilirsiniz.

Pudra

Pudra seçimi yaparken renginize uydurmaya çalışmak yerine şeffaf bir pudra kullanmayı tercih edin. Cildinizin kuru görünmesini istemiyorsanız pudra kullanmamanız tavsiye edilir. Pudrayı her zaman fondöten ve kapatıcıdan sonra kullanın.

Allık

Allık seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken en önemli faktör allığın cildiniz kızardığında ya da yandığında aldığı renkten farklı olmamasıdır. Bu genelde pembe veya kırmızı tonlarıdır.