Sağlık Konuları

Göğüs Bakımı ve Göğüs Egzersizleri

292views

Kadınlar için göğüslerin ne kadar önemli olduğu, yaptırılan estetik ameliyatlar arasında göğüs estetiğinin ön planda tutulması sonucuyla da açıkça anlaşılıyor.

Tüm kadınlar dolgun, sert ve bakımlı göğüslere sahip olmak istiyor. Bu her ne kadar genetik de olsa yine de dış görünüşümüzde değişiklikler yapmak biraz da bizim elimizde. Eğer göğüslerimize iyi bakabilirsek, olduğundan çok daha farklı ve istediğimiz gibi bir forma girmelerini sağlayabiliriz.

Kneipp Terapi olarak bilinen şok sistemi, yani bir bölgeye sıcak ve ardından soğuk su tutmak işe yarayan yöntemlerden sadece bir tanesi.

göğüs bakımı

Bu sistem hem vücut direncini yükseltiyor hem kalp krizi riskini düşürüyor. Yaz kış mutlaka uygulamanızı öneririm. Kışın sıcak duş yaptıktan sonra son 5-10 saniye soğuk suyun altında durun. Aynı şeyi sadece göğüslerinize yaptığınızda ve soğuk suyu biraz daha fazla beklettiğinizde, göğüslerin daha diri olmasını sağlıyor.

İkinci yöntem tabi ki egzersiz. Ama sırf göğüsleriniz için spor salonuna gitmenize gerek yok. İki hareketi evde kolaylıkla yapabilirsiniz. Birincisi avuçlarınzı iç içe getirip göğüslerinizin tam ortasında birleştirin ve avuçlarınızı birbirine doğru itin. Bunu aklınıza her geldiğinde yapın. Diğer hareket duvarda şınav çeker gibi kollarınızı paralel şekilde duvara yaslayın ve kendizi duvara doğru itin. İsterseniz sırt üstü yatıp, elinize küçük birer pet şişe alabilir ve kollarınızı dümdüz olacak şekilde yukarı kaldırıp indirebilirsiniz de. Bu hareketler göğüslerinizin diri ve sert olmasını sağlar.

Tabi ki hiç bir kadın sarkık göğüsleri olsun istemez. Biliorsunuz ki doğru sütyen mucizeler yaratabiliyor. Kendiniz için hep doğru olan sütyenleri almaya özen gösterin. Ve sütyenleri uzun süre kullanmayın. Esnemiş, gösğüleri tutmayan sütyenler çok zararlı ve sarkık göğüsler için başlı başlına büyük bir sebep.