Güzellik

En Fazla Epilasyon Yapılan Bölgeler

266views

son günlerde epey popüler oldu. Bu nedenle bir çok firması ülkemizde faaliyet göstermekte. Özellikle bayanlar için uzun kuyruklar bile oluşturmaya başladı. Şimdi gelin en çok yapılan bölgelere bir göz atalım.

Lazer epilasyona cevap uygulan bölge, kıl yapısı, deri rengi, kullanılan lazer tipi, lazer dozu gibi etkenlere bağımlıdır.

Koltuk Altı
Koltuk altı kılları kadınların estetik anlamda rahatsız oldukları bir bölgedir. En çok uygulanan bölgelerdendir.

Genital Bölge
Kadınların en çok uygulaması istediği bölgelerdendir. Bu bölgeye olan yoğun talebin nedenleri arasında; Kişisel ve toplumsal etkenler, batıkların sık gözlenmesi, ağda uygulamasının ağrılı, uygulaması zor ve geçici bir yöntem olması sayılabilir.

epilasyon yapılan bölgeler

Bacak
Bacak bölgesi de oldukça rağbet gören bir bölgedir. Çoğunlukla genetik sebeplerle çıkan kıllar estetik açıdan çok rahatsız edicidir. Bacak bölgesi özellikle alt bacak bölgesi lazer epilasyona oldukça iyi yanıt verir.

Yüz Bölgesi
Yüz bölgesi lazer uygulanan bölgeler arasında en zor sonuç alınan bölgedir. Doğru lazer çeşidi ve dozlar uygulanmazsa durum daha da kötüleşebilir.

Göğüs Bölgesi
Göğüs bölgesinde aşırı tüy olan erkekler ya da hormonal sebeplerle tüylenme olan kadınlar bu bölgeye lazer epilsyon uygulamasını tercih etmektedir.

Sırt Bölgesi
Sırt epilasyonu özellikle erkekler tarafından yoğun tercih edilen bir yöntemdir. Özellikle lazer epilasyonun hızlı ve kolay uygulanabilir olması önemli kolaylıklar sağlar.

Kol Bölgesi
Özellikle kadınlar bazen de erkekler kol bölgesindeki kıllardan rahatsızlık duyabilirler. Buradaki kıllardan kurtulmak için ağda, traş, iğneli epilasyon gibi klasik yöntemler kullanılabilmektedir.

Kaynak:  daphnelazer.com