Bakım

Sivilceleri Yok Eden Sabun Var mı?

828views

Ciltte çıkması her yaştan insan için büyük bir problemdir. Sivilcelerden yok etmenin ilk adımı temizliğidir. konusunda temizliği için de akla gelen ilk şey sabundur. Bu amaçla sabun seçiminde dikkatli olunmalıdır. Kalitesiz sabunlar kullanıldığında ciltte gerçekten kötü yan etkiler doğurmaktadır. Makalemizde sivilceden kurtulma için sabun isimleri ve fiyatlarını bildireceğiz.

Sebamed Sabunu

Sivilce için en sık kullanılan sabun markası sebamed sivilce sabunudur. Sebamed sivilce sabunu özellikle ergenlikte çıkan sivilceleri ve kullanılır bunun yanında da regl döneminde çıkan sivilceleri geçirmede çok etkilidir. Bu sivilce sabunu gözenekleri açar, cildi yumuşatır ve bakteri üremesini önler. Sebamed sivilce sabunun fiyatı 21,89 TL’dir.

Imex Akne Sabunu 100 Gram

Sivilce için kullanılan bir diğer sabun markası ise Imex akne sabunudur. Bu sabun akne oluşumunu engeller ve var olan sivilceyi kuruturlar. İçinde alkali içermediği için siyah noktalardan kurtulmak  için de çok faydalıdır. Imex akne sabunun 100 gram fiyatı 49,49 TL’dir. Bu sabun ile yüz günde 2 kez yıkanmalıdır. Bu sabun tüm ciltleri için uygundur.  Dahası Imex akne sabunu etkili bir nemlendirici olup cildin yumuşak olmasına yardımcı olur. Ayrıca Imex akne sabunu cildin pH değerine uyum sağlar ve cildin görüntüsünü bozmaz, gözeneklerin tıkanmasına yol açmaz.

Dermo Bella Akne Sabunu

Dermo bella akne sabunu da bir diğer sivilce sabunudur. Son zamanlarda daha sık olarak kullanılan bu sabun; fiyat olarak da diğer sabunlara göre daha uygun fiyatlıdır. Dermo bella akne sabunu içerisinde; kil,biberiye ve kükürt bulundurması ile sivilceleri geçirirken cildin kurumasına yol açmaz. Ayrıca mikropları öldürür. Dermo bella akne sabunu fiyatı 18,90 TL’dir.

Nilera Okyanus Sabunu

Nilera okyanus sabunu,sivilceleri geçirmede etkili bir diğer sabundur. Özel olarak bu sabun gözeneklerdeki yağı ve kiri temizleyerek siyah noktoları yok eder, cildi sıkılaştırır ve pürüzsüz bir cilt görüntüsü elde edilmesine yardımcı olur. Nilera okyanus sabunun bitkisel yağ içeriği sayesinde sivilcelerinizden kolayca kurtulmanız için yapmanız gereken yüzünüzü günde 2 kez bu sabunla yıkayıp durulamaktır. Nilera okyanus sabunu fiyatı 38.50 TL’dir.

Kekikli Sivilce Sabunu

Kekikli sivilce sabunu; sivilce problemi için kullanılan etkili bir sabundur. İçeriğindeki kekik sayesinde ciltteki kan dolaşımını hızlandırır ve cildin yumuşak olmasına yardımcı olur. Bu sabunun günde 1 kez kullanılması yeterli olacaktır. Cildi hafif yakma etkisi vardır, hafif yanma hissedildiğinde korkulmamalıdır. Kekikli sabun fiyatı 5 TL’dir.

Fransız Lavantası Sabunu

Sivilce için bir diğer faydalı sabun fransız lavantası sabunudur. Fiyatı 5 ila 25 TL arasında değişen bu sabun ergenlik döneminde kullanılmaya başlansa da 17 yaştan küçük çocuklarda kullanılmamalıdır. Bu sabunun faydaları şunlardır:

  • Cilde zindelik katar.
  • Zona hastalığı tedavisine yardımcı olur.
  • Ciltte oluşan yanık ve sivilcelere karşı iyileştirici özelliğe sahiptir.
  • için faydalıdır,canlılık verir.
  • 17 yaş üzeri kişilerde sivilceleri geçirmede etkilidir.
  • Lavanta bitkisi; sinir,uykusuzluk ve depresyon gibi problemleri geçirmede faydalıdır.
  • Iltihap oluşumunu önler.
  • Hücre yenilenmesine yardımcı olur.