Güzellik

Gözaltı Torbaları ve Kurtulma Yöntemleri

256views

Gözaltı torbalarını makyajla kamufle etmek için hafif kapatıcı kullanmak her zaman yetmiyor. Unutmayın ki, çok açık renk kapatıcı kullanmak, dikkati gizlemek istediğiniz şeye çekmekten başka işe yaramıyor. Kapatıcıyı göz kremiyle karıştırarak daha ince ve şeffaf bir kat elde edin. Hatta bunu bileğinizin iç kısmındaki damarın üzerine küçük bir miktar sürerek rengini test edin.

Yine torbaları gizlemek için… Torbanın hemen altındaki bölgeye ışık verin. Bunun için ince uçlu bir fırçayla torba olan bölgenin hemen altına açık renk bir kapatıcı sürün. Kapatıcıyı parmaklarınızla küçük vuruşlar yaparak hafifçe dağıtın.

Eğer yüzünüzde hem koyu halkalar hem de torbalar varsa… Önce koyu halkalara kapatıcı sürün. Daha sonra yüzün geri kalanına fondöten yayın. Son olarak da torbaların alt kısmına kapatıcı kullanarak ışık verin. Özetle bu fondötenin üzerine, fondötenden daha açık renkte bir kapatıcının sürüldüğü ve kapatıcının tamamen harmanlanmadığı istisnai bir durum. İyice yaymak için yine parmağınızla küçük vuruşlar yapın.

1 – Makyaja fondötenle başlayın. Yüzünüz, boynunuz ve gözlerin üzerine sürün. Fondöten, ciltteki renk bozukluklarını dengeler. Fondöteni el, fırça veya süngerle yayabilirsiniz. Yıldırım her ne kadar kendisi süngerle dağıtsa da en iyi sonucun fırçayla alındığnı söylüyor. İnce bir tabaka halinde sürün ki cildi yormasın.

2 – Işıltı versin diye likit pudra sürün. Bu hem allık görevi görüyor hem de yüze ışıltı veriyor. Ayrıca yüzünüzün rengini homojenleştiriyor. Odağınız yanaklarınız olsun. Yanaklarınızdan yüzünüze dağıtın.

3 – Göz makyajına kalemle başlayın. Akmaması için, çekilmesi daha zor olsa da sert kalemleri tercih edin. Üst kirpiklerin diplerine yazın modası, kendinize uygun parlak kalemlerden sürün. Kalem gözlerinizi belirginleştirir. Alt kirpiklerin dibini de aynı kalemle vurgulayın. Sadece kirpiklerin dibini boyamakla yetinmeyin, üstteki beyaz bölgeyi de mutlaka kalemle geçin. Yıldırım, beyazın boyanmamasının yüze hastalıklı bir ifade verdiğini söylüyor. Mankenimize açık yeşil kalem sürüyor. Koyu renk kalem tercih ediyorsanız fırçayı üzerinde dolaştırarak keskin rengini yumuşatın. Bir not daha, göz morluklarını açık renk vererek gizleyen kapatıcıların modası geçeli çok oldu.

4 – Göze ışıltı vermek için far sürmelisiniz. Yine fırçayla sürmeyi tercih edin. Açık renkli farları tercih edin, koyu renklerden kaçının. Açık tonlar ışığı yansıtır. Yüzünüzü aydınlatır. Alt kirpiklerin altına da far sürün. Yıldırım, beyazdan bronza 6 ayrı renkten oluşan far paletinden yararlandı. Tüm renkleri kullandı.

5 – Maskarayı acele etmeden hem alt hem de üst kirpiklere sürün. Kirpiklerin top top görünmesini önlemek için bir kez de fırçasıyla tarayın. Kalem gibi maskaranın da akmaması yazın daha büyük önem taşıyor.

6 – Allık yüze en iyi renk veren malzemelerden biri. Yaza şeftali ve kayısı tonları yakışıyor. Yıldırım allığı, likit renklendirici gibi yine elmacık kemiklerinden şakaklara ve yüze yaydı.

7 – Son adım ruj sürmek. Bu yıl dudakla aynı renkte olan rujlar veya parlatıcılar moda.

Kaynak: kadinlaricin.net