Yemek Tarifleri

Kuzu Etli Karnıyarık Tarifi | Oktay Usta

Oktay Usta‘nın meşhur yemeklerinin tariflerini vermeye devam ediyoruz. Şimdi tarifimiz Oktay Usta’nın Kuzu etli karnıyarık Tarifi. Televizyondan izleyenler bu yemeği gerçekten çok merak etmiş olacak ki, yemeğin ünü bizlere kadar geldi.Bizde Oktay Usta’nın sayfasında bu yemeği gördük ve sizlerle paylaşmak istedik.

Kuzu Etli Karnıyarık özellikle özel günlerinizde, misafir geldiğinde vs.. yapılabilecek en güzel yemeklerden bir tanesidir. Özellikle misafirlerinize hünerlerinizi gösterebileceğiniz bir yemek olduğundan sıkça kullanılan bir tariftir. Şimdiden size gelen misafirlerin bu tarifi istediklerini duymaya başlamışsınızdır. Çok geç kalmadan hadi bir deneyin.

Kuzu Etli Karnıyarık Tarifi:

Malzemeler :

* 6 adet patlıcan
* 300 gr. kuzu eti
* soğan
* 2 diş sarımsak
* 1 çorba k.salça
* 4 biber
* 2 domates
* Tane karabiber
* Defne yaprağı
* Sıvıyağ
* Tuz
* Su

karniyarik

Hazırlanışı:

6 adet patlıcanları alacalı soyun. Tavaya sıvıyağı alın. Patlıcanları yüksek ısıda sıvıyağda kızartın. Kızaran patlıcanları geniş bir kaba alın ve üzerine sıcak su ilave edin ve fazla yağının çıkmasını sağlayın. Tencereye sıvıyağı ilave edin. Tencereye 300 gr.kuzu etini ilave edin. Etler sulansın ve etler suyunu çekince 3 adet defne yaprağını ilave edin . Üzerine soğanı ve sarımsağı ilave edin. Üzerine tane karabiber ilave edin ve kavurun.

Daha sonra üzerine 1 çorba kaşığı salça ilave edin. Üzerine kesilmiş biberi ve en son kesilmiş olan domatesi ilave edin ve kavurmaya devam edin. Üzerine su ilave edin karnıyarığın et kısmını pişirin. Patlıcanları fırın kabına dizin. Patlıcanların içine kuzu etli karışımı paylaştırın. Üzerine domates ve biber dilimleri ilave edin ve önceden ısıtılmış olan 190 derecelik fırında bir süre pişirin.

Kaynak

İlgili Makaleler