Tv ProgramlarıYemek TarifleriYemekler

MasterChef Kuzu İncik Tarifi

Kuzu incik doğru yöntemlerle pişirildiği takdirde yumuşacık enfes bir yemek olabilir. İster özel günlerde isterseniz canınız çektiğinde muhteşem bir şekilde kuzu inciği pişirmek isterseniz kolay yöntemini deneyebilirsiniz. Türk mutfağında oldukça kullanılan lezzetler arasında yer alan kuzu incik tarifi ve malzemelerini sizler için hazırladık.

Kuzu incik kuzunun diz ve dirsek eklemi altı olan bölüme verilen isimdir. Kuzu inciği hem kuzu incik tandır olarak hemde kuzu incik haşlama olarak pişirebilirsiniz. Kuzunun en lezzetli yeri olan bu bölümle enfes yemekler yapıp damak tadınızı şenlendirebilirsiniz.  Kuzunun en lezzetli yerlerinden biri olan incikle, oldukça lezzetli ve eşsiz yemekler yapabilirsiniz.  Türk mutfağının sevilen lezzetleri arasında yer alan kuzu incik tarifi  yemeğini yaparken dikkat edilmesi gereken en önemli püf noktalarından biri ise pişirme süresi. Arpacık soğan, domates, sivri biber, gibi malzemelerle hazırlanan kuzu incik, nasıl yapılır ve pişirilir? İşte, adım adım kuzu incik tarifi ve yapım aşamaları.

KUZU İNCİK TARİFİ:

MALZEMELER

3 tane kuzu incik
2 çorba kaşığı zeytinyağı
5 adet tane hallinde karabiber
1 adet soğan
1 çorba kaşığı limon
Dilediğiniz miktarda tuz

YAPILIŞI

İlk olarak kuzu incikleri iyice yıkayın, daha sonra kuzu incikleri karabiber limon ve yağ ile iyice harmanlayın.

Harmanlamış olduğunuz kuzu incikleri derin bir düdüklü tencerenin içerisine yerleştirin ve ardından içerisine bütün olarak soymuş olduğunuz soğanı ekleyin.

Düdüklünün kapağını kapatarak kuzu incikleri kısık ateşte pişirin.

Düdüklüden çıkan ilk seste tencerenin üzerinde yer alan pimi indirin; takriben bu şekilde 1 saat pişirmeye bırakın.

1 saatin sonunda düdüklünüzün kapağı açılmaya müsait hale geldiğinde düdüklünüzü açarak kuzu inciğin salmış olduğu suyu etin üzerinde gezdirin.

Afiyet olsun…

İlgili Makaleler