EvlilikKadın

Aldatılan Kadın Affetmeli mi?

457views

Eşine aşık bir kadının aldatıldığını öğrendiğinde yaşadıkları:

“Eşimle fakültede okurken tanıştık. Birbirimizi çok seviyorduk. Her ikimizin de ailesi bu evliliğe karşı çıktı. Bizim gözümüz birbirimiz dışında hiçbir şey görmüyordu. Henüz öğrenciyken evlendik. Onun ailesi de benim ailem de bizden desteğini çektiler. Ben çalışmak için okuldan ayrılmak zorunda kaldım.

Eşime destek olarak onun okulu bitirmesini sağladım. Tüm ekonomik sıkıntılarımıza rağmen çok mutluyduk. Uzun süre yemek masamız bile yoktu. Eşim okulu bitirip bir süre bir firmada çalıştıktan sonra kendi işini kurdu. Ben de ona yardım ettim. Birkaç yılda işlerinde çok başarılı oldu. Artık çok iyi koşullarda yaşıyorduk. Bir de çocuğumuz oldu.

Ben çok mutlu bir evliliğimiz olduğuna inanıyordum. Çevremizdeki dostlarımız da bizi örnek gösteriyorlardı.

Eşim sık sık iş seyahatlerine çıkıyordu. Yine seyahatte olduğu bir gün cep telefonum çaldı. Telefondaki kadın, ‘Eşiniz sizi aldatıyor,’ dedi. Ben inanmayınca da eşimin bulunduğu şehri ve oteli söyledi. Ben de ‘Siz kimsiniz? Neden bunları bana anlatıyorsunuz?’ diye sordum. O da ‘Beni bir dost olarak kabul edin,’ deyip telefonu kapattı. Söylediklerine inanamadım. Ama içime de bir şüphe düştü.

Hazırlanıp, ilk uçakla kadının söylediği şehre gittim. Havaalanından taksiyle otele giderken, duyduklarımın yalan çıkmasını diliyordum. Ama otelin havuzunda eşimi genç bir kadınla yakın bir durumda gördüğümde, kendimi çok kötü hissettim.

Otelden hızla ayrıldım. Bir parkta banka oturup saatlerce ağladım.

Bu nedenle aramızda çok ciddi tartışmalar çıktı. Defalarca özür diledi. ‘Bir daha asla böyle bir şey olmayacağına,’ dair söz verdi. Ben de onu affettim. Daha doğrusu affettiğimi sandım.

Ne yazık ki ben artık ben eski ben değildim. Günlerce uyku uyuyamadım. Ne zaman bir dizide veya filmde bir aldatma sahnesi görsem, ne zaman aldatmayla ilgili bir haber okusam, aklıma eşimin bana yaptıkları geliyordu. Geceleri kabuslarla uyanıyordum. Bana dokunmasını dahi istemiyordum.

Anladım ki ne kadar istesem de eşimi affedip, bu olayları unutamayacağım. Çocuğumu da alıp evden ayrıldım. Hem kendisine hem de birlikte olduğu kadına dava açacağım.”

Bence de aldatmayı affetmek hiç de kolay değil.

Cengiz Hortoğlu