BakımGüzellikKadın

Dünya Güzellerinin Cilt Bakımı Sırları

Dünya Güzelleri olarak adlandırılan Brezilya kadınlarının cilt bakımını ve saç bakımını nasıl yaptıkları her zaman merak edilen bir konu olmuştur. Brezilyalı kadınların kusursuz fiziklerinin (Brezilyalı poposu diye tabir bile var) pürüzsüz ciltlerinin sırrını öğrenmek isteyenler için bu yazımız nokta atışı diyebiliriz.

Bu yazımızda sizlere imrenerek baktığımız brezilyalı kadınları güzellik ve bakım sırlarını anlatacağız.

Dünya Güzellerinin Cilt Bakımı Sırları

Hindistan Cevizi Suyu

Adriana Lima
Adriana Lima

Brezilyalı ünlü güzellerin başında şüpheiz Adriana Lima geliyor. Ülkemizde de çeşitli magazin olaylarına katılan güzel Hindistan Cevizi suyunu her fırsatta öneriyor. Hatta aşağıdaki sözü ne kadar doğru denilebilir.

“Hindistan cevizi suyunun cildi içten dışa koruduğunu hepimiz biliyoruz. Tadı da gerçekten güzel, bu yüzden aynı zamanda nefis bir ikram.”

Adriana Lima

Hindistan Cevizi suyu ülkemizde çok yaygın olmasa da içeriğinde bir çok vitamin ve mineral bulunuyor. Bu vitamin ve mineraller cildinizi nemlendirmekle birlikte canlı tutmaya yarıyor. Özellikle kuru bir cilde sahipseniz, cildinizde bir çok sivilce varsa yada daha önemlisi cildinizin yaşlanmasını geciktirmek istiyorsanız hindistan cevizi suyunu doğrudan cildinize uygulamalısınız.

Uzmanlar hindistan cevizi suyunun kırışıklıkları azalttığını ve cildi nemlendirerek canlandırdığını söylüyor. İçmek için ise içeriğine şeker veya koruyucu eklemeden doğrudan içmeniz öneriliyor.

Cilde Kum Sürme

Dünya güzellerinin ciltlerine kum sürdüğünü söylesek bizim gibi sizde şaşırırsınız sanırım. Fakat brezilyalı güzeller cilde kum sürme yöntemini sık sık uyguluyor. Cilde kum sürmek tıkanmış gözenekleri açacağı gibi sivilceleride önlemektedir. Ellerinizdeki ve ayaklarınızdaki ölü deri hücrelerini temizlemek için ıslak kumu kullanabilirsiniz. Ayrıca cildinizi yumuşacık yapacaktır. Ayrıca kum sert bir eksfoliyan olup nazikçe uygulama yapmanız gereklidir. Sert yapılan işlemler cildinizde tahrişe neden olacaktır. Cildinizin hassasiyetine göre uygulama sertliğinizi kendiniz belirleyebilirsiniz.

Havuç Suyu

Havuç ülkemizde göz sağlığa iyi gelen bir sebze olarak bilinir. Brezilyalılar göz sağlığının yanında bağışıklık güçlendirdiği ve cildinize bakım yaptığını ortaya çıkarmış. Havuç suyunda vücudunuzun kolajen üretebilmesi için bol miktarda C vitamini bulunmaktadır. Bu sayede cildiniz güçlenir ve esnekleşir. Ayrıca güneş lekelerine karşı da koruma sağlar.

Deniz Suyu

Dünya Güzellerinin Bakım Sırları
Dünya Güzellerinin Bakım Sırları
Deniz suyunun tuzlu olması nedeniyle saçları yıprattığı düşünülmüştür. Fakat çok fazla olmamak kaydıyla saç bakımı ve nemlendirmesi için tuzlu su kullanabilirsiniz. Tuzlu deniz suyu kullandığınızda saçlarınızı ısıtmamanız gerektiğini unutmayın. Deniz suyunda saçlarınıza dalgalı bir görüntü ve hacim veren tuz kristalleri vardır.

Saç bakımının yanında tuzlu deniz suyu cildinize de iyi gelmektedir. Özellikle egzema var ise bunun tedavisinde en etkili yollardan biridir. Alerjik cilt reaksiyonlarına da çok faydalıdır.

İlgili Makaleler