Evlilik

Nikah Şekeri Çeşitleri

Evlilik söz konusu olduğunda, yerine getirilmesi gereken adetlerden biri de nikah şekeri olmaktadır. Toplumumuzda, evlenen çiftlerin davetlilere o güne ait bir hatıra sunması adettir.

Konu evlilik olduğunda, nikah şekerleri de aynı davetiye, düğün salonu, gelinlik, balayı gibi, en başta düşünülmesi gereken bir konudur.

Nikahınıza gelmiş olan konuklarınıza bu özel günün bir hatırası olarak vereceğiniz nikah şekeri belki de bir ömür boyu salonlarının vitrinlerinde yer alacak ve baktıklarında sizi anacaklardır.

Günümüzde nikah şekeri kavramı da bazı değişikliklere uğramıştır. Artık şeker yerine hatıra olabilecek örneğin nazar boncuğu gibi şeyler de verilmektedir. Nikah şekeri fiyatları da muhakkak ki, seçilecek nikah şekeri modelleri ile bağıntılıdır. Nikah şekerleri Eminönü bölgesinde yoğunlaşmıştır. Evde nikah şekeri yapan bir çok kişi de oldukça iyi modeller yapabilmektedir. Modern nikah şekeri üreten bir çok firma, aynı zamanda mevlüt şekeri, badem şekeri, bebek şekeri, vaftiz şekeri gibi ürünler de üretmektedir.

Bir kaç nikah şekeri örneği göstermek gerekirse;

2310tr0

nikah sekeri 5

nikah sekeri 2

nikah sekeri 4

nikah sekeri 1

nikah sekeri 7

nikah sekeri 11

nikah sekeri 25

nikah sekerleri 4

nikah sekeri 3

İlgili Makaleler