Altın ve DövizEvlilik

2010 Alyans Modelleri

378views

Birlikteliğin yegane simgesi alyans, değişime ayak uyduruyor. Beyaz ve sarı altını bir araya getiren modelleri değerli taşlar renklendiriyor.

Aşk, tutku, sevgi, arzu ve asırlardır bu kelimelerle ifade etmeye çalıştığımız duygularımız kadar tanıdık bir sembol.Alyans değerli bir aksesuar olmaktan öte sevdiğimiz kişiye bağlılığımızın, birlikteliğimizin ve sevgimizin tek somut simgesi. Alyansın yuvarlaklığı aşkın sonsuzluğunu ve devamlılığı sembolize ediyor. Yeri ise asırladır belli.Sol elin dördüncü parmağı. Sebebi, sol elin yüzük parmağından kalbe kadar hiç kesilmeden giden bir damar olduğuna dair eski bir Mısır inanışı. Günümüzde sarı altının parlaklığına değerli taşlar ile renkli bir ışıltı katılıyor.

Platin, kırmızı ve beyaz altın da alyans modellerinde kullanılan diğer metaller. Romantik, sade, sofistike, göz alıcı. Mücevher markaları son yıllarda seçkin tasarımları ile alyansa bambaşka görünümler veriyorlar. Gelin adayları için farklı formlarda alyanslar tasarlanırken, damat alyansları da bu değişime ayak uyduruyorlar. Genellikle markalar damatlara gelin için tasarlanan alyansın taşsız modelini hazırlıyorlar.