ModaÖrgü Modelleri

Eski Çantanızı Yenileyin

Biz bayanlar el çantası kullanmayı çok severiz. Sürekli yenisini alırız. Fakat artık zaman tasarruf devri oldu. Yeni bir çantaya para vermek istemiyor ama eski çantanızıda kullanmak istemiyorsanız eski çantanızı yenileyebilirsiniz.

Örgü örmeyi seviyorsanız ve yaratıcılığınızı kullanmak istiyorsanız haydi iş başına. Elinize hemen eski bir çanta alın ve modaya uygun, kaliteli bir çantaya dönüştürmeye başlayın. Bizde örnek olarak sizlere bir tane yapıyoruz. Aşağıdaki resimlerden yapım aşamalarını takip edebilirsiniz.

Öncelikle elimize eski bir çanta alarak işe başlayalım. Aşağıdaki beyaz çanta son derece sade ve modası geçmiş bir çantadır.

canta2

Eğer eski çantanız yoksa veya var olan çantanızı yenilemeye kıyamıyorsanız pazarlardan 3-5 TL ye böyle çantalar alabilirsiniz. Çantamızı yeniledikten sonra aşağıdaki gibi olabilir. Tamamen sizin yeteneğinize kalmış.

Şimdi sizlere nasıl yapacağımızı biraz anlatalım. Aslında anlatmaya bile gerek yok ama yinede sizinle tüm bildiklerimizi paylaşalım. Önce çantanın boyu kadar ilmek atın ve uzun bir dikdörtgen örün. Örnekde koyabilirsiniz. Yandan tığla birleştirin.

canta3

Daha sonra elinizdeki eski çantayı ördüğünüz parçanın içerisine koyun ve kenarlarından dikin. Ağız kısmını da fermuarı açaık kalacak şekilde iğne ile dikin.

canta4

Daha sonra aynı renklerde derya gibi gülleri yaparak çantanın üzerine dikin. İşte yepyeni ve bu yılın modasına uygun bir örgü çantanız oldu. Tamamen iple örerseniz düz durmuyor ama resimdeki gibi içine eski bir çantayı koyarak dikerseniz tam çanta gibi dik duruyor. Dahada kullanışlı oluyor.

canta5

ve çantamızın son hali…

canta

İlgili Makaleler