Genel Konular

Duvardaki Rutubet Su Kaçağı İşareti Mi?

311views

Çoğu insan rutubeti evlerin nedenini dışarıdan gelen sular sanıyor. Oysa duvardaki işareti olabilir.

 Birçok evin sorunu olan su kaçağı mekanlarda çeşitli sorunlara neden olabilir. Bu sorunlar arasında yer alan duvarlardaki rutubet ve akmalar çok sayıda probleme neden oluyor. Evin kötü kokması, duvarların soyulması gibi etkilerden kurtulmak istediğinizde su kaçağının yerini kesin olarak bilmelisiniz.

Eğer su kaçağının yeri tespit edilmezse, faturalarınız yüksek gelmeye başlar. Bununla birlikte evinizde kötü kokular gelmeye başlar. Böcek ve sineklerde artış yaşanır. Böylece yaşamınızı olumsuz etkilemeye başlar. Yaşam kalitenizi düşüren ve evinizin de kötü kokmasına yol açan bu durum son derece sakıncalıdır. Çünkü rutubete neden olan bu etkenlerden kurtulmak için mükemmel bir temizlik yapılması bile yeterli olmaz.

Çok uygun fiyatlarla su kaçağı bulma hizmeti veren firmamız sizi en kısa sürede bu sorunun nerede olduğu hususunda bilgilendirecektir. Kırmadan sismik sistemle su kaçağı tespiti yapmak istediğinizde güvenilir biçimde hizmet veren firmamızı seçebilirsiniz.

Su Kaçağı Nedenleri

 Su kaçağına neden olan birçok neden vardır. Bunların başında binanın temelindeki kanalizasyon borularındaki sorunlar gelir. Çatlaklar, korozyon, yüksek basınç, koç vuruşu gibi etkenlerden dolayı su kaçağı görülür ve bu da rutubete yol açar. Musluklarınızı ani açıp kapamanız nedeniyle koç vuruşu adı verilen tazyik sorunu yaşanır. Yani suyun aniden borulara gitmesi borularda hasara neden olur. Böylece sızıntılar başlamış olur. Su kaçağının belirtileri arasında en dikkat çekici olanı, böceklerin artışıdır. Böceklerin arttığını gördüğünüzde de su kaçağı olduğundan şüphelenebilirsiniz.

  • Eğer duvarlarınız kabarıyorsa
  • Su toplamaları ve damlamaları varsa
  • Kötü bir koku varsa
  • Böcekler artmışsa su kaçağından şüphelenebilirsiniz.

Bir diğer belirti ise fayansların renginde meydana gelen değişikliklerdir. Bu değişiklikler öncelikli olarak görsel bir sorun yaratır. Sonra ise koku ve dökülmelere neden olur. Sürekli sularınız için ödediğiniz fatura miktarı artmaya başlar. Böylece maddi kayıplar da baş gösterir.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılıyor?

Eskiden tüm duvarları kırıp kaçağı bulamayan sayısız kişi vardı. Ama günümüzdeki teknolojik aletler işi kolaylaştırdı. Çünkü basit bir şekilde su kaçağı tespiti yapılması mümkün oluyor. Firmamızda tercih edilen cihazla su kaçağı tespiti yöntemleri aşağıdadır.

  • Dinleme cihazı su kaçaklarını bulmak için en çok tercih ettiğimiz yöntemlerden biridir. Özel bir hassasiyete sahip olan bu cihazlar, noktasal olarak su kaçağı tespiti gerçekleştirmek için en pratik çözümleri bulur.
  • Termal kamera ise sıcak su boru sızıntılarını tespit eder. Mesela doğalgaz boruları için bu tip kameralar kullanılır. Ama bu cihazlar yardımcı alet olarak tercih edilmektedir.
  • Pis su kameraları da yardımcı kameralar arasında yer almakla birlikte sorunlu yerlere müdahale imkanı sunmaktadır.
  • Nem ölçer ise nem seviyesini ölçmek için kullanılır. Bu cihazların tamamı uzmanlarımız tarafından bilinçli şekilde kullanılarak kaçağın tespiti ve onarılması sürecini gerçekleştirmektedir.

Birçok kişi su kaçağı tespiti fiyatları konusunda bilinçsizdir. Pahalı olduğu düşüncesiyle tercih edilmeyen bu işlem aslında insanlara çok pahalıya mal olur. Çünkü kırmadan su kaçağı tespiti artık çok basit bir işlemdir. Herkes birkaç dakika içinde tespit edilen bu kaçağın giderilmesi için bizimle iletişime geçebilir.

Profesyonel çözümlerden yararlanmak istediğinizde her zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. Fiyat konusunda her zaman yardımcı olan ekibimiz güvenilir bir hizmet almanız için her zaman yardımınıza koşacaktır. Su kaçağı tespiti ve kırmadan su kaçağı onarımı için hemen bizi arayın, zaman kaybetmeden ekimizi yönlendirelim.

Kaynak: https://www.sukacagiistanbul.gen.tr